Περιφερειακοί Διαγωνισμοί | Πανελλήνιος Διαγωνισμός Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2018

Οι Περιφερειακοί Διαγωνισμοί αποτελούν το πρώτο στάδιο του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής, ο οποίος καταλήγει στην Αθήνα για τη διεξαγωγή του Τελικού.

Σε αυτή τη σελίδα θα ανακοινώνονται σταδιακά οι πληροφορίες που σχετίζονται με τη διεξαγωγή των επιμέρους Περιφερειακών Διαγωνισμών ανά την Ελλάδα. Οι ομάδες καλούνται να ενημερώνονται για την ακριβή ημερομηνία διεξαγωγής του περιφερειακού διαγωνισμού της δικής τους περιοχής και οφείλουν να πραγματοποιήσουν την εγγραφή τους πριν από αυτή την ημερομηνία.

Ο Τελικός του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2018 θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 4 Μαρτίου 2018 στην Αθήνα και συγκεκριμένα στο Κλειστό Ολυμπιακό Γήπεδο του Γαλατσίου.

Έγγραφα που απαιτείται να έχετε μαζί σας την ημέρα των Περιφερειακών:

  • Εκτυπωμένα και υπογεγραμμένα τα έντυπα γονικής συγκατάθεσης που θα βρείτε εδώ.
  • Για τις ανοικτές κατηγορίες, τα portfolios των ομάδων σας σε εκτυπωμένη μορφή και cd-rom με τυχόν πολυμέσα που συνοδεύουν το project σας (φωτογραφίες, βίντεο κ.λπ.)

Ημερομηνίες Περιφερειακών Διαγωνισμών ανά την Ελλάδα:

Ο Περιφερειακός διαγωνισμός Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 10 π.μ. – 3 μ.μ. στην Αλεξανδρούπολη και συγκεκριμένα στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του 2ου Γυμνασίου Αλεξανδρούπολης.

Διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση πατώντας εδώ (περιλ. το πρόγραμμα του διαγωνισμού)

Ακολουθήστε την εκδήλωση του Περιφερειακού διαγωνισμού πατώντας εδώ

Ο Περιφερειακός Διαγωνισμός Αττικής θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018 στην Αθήνα και συγκεκριμένα στο Κλειστό Ολυμπιακό Γήπεδο Γαλατσίου. Ο διαγωνισμός διοργανώνεται από τον WRO Hellas με Στρατηγικό Συνεργάτη την COSMOTE και τελεί υπό την Αιγίδα της Α.Ε. του Προέδρου της Δημοκρατίας Κυρίου Προκοπίου Παυλοπούλου.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ

Ακολουθήστε την εκδήλωση του Περιφερειακού διαγωνισμού πατώντας εδώ


Αρίθμηση ομάδων

Εποικισμός του Άρη | Πρωινή βάρδια

ΔΙΔΕ Αριθμός περιπτέρου Σχολείο ή Σχολή που εκπροσωπεί η Ομάδα Όνομα Ομάδας Προπονητής
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ01 123ο Δημοτικό Αθηνών Robokids Κινικλής Ιωάννης
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ02 142ο Δημοτικό Αθηνών Windstorms Μαργαρίτη Ελπινίκη
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ03 142ο Δημοτικό Αθηνών farmers Μαργαρίτη Ελπινίκη
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ04 15ο Δημοτικό Ηλιούπολης Energizers Τιτάκη Ελευθερία
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ05 1o Δημοτικό Βύρωνα Νέοι Βύρωνος Καρπούζης Κώστας
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ06 1ο Δημοτικό Αθηνών τεστ Γεωργίτση Λουκία
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ07 1ο Δημοτικό Γαλατσίου Εμπρός Mars Σταθόπουλος Πέτρος
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ08 21ο Δημοτικό Αθηνών «Λέλα Καραγιάννη» Οι Αρειανοί του 21 Πλεσιώτης Ηλίας
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ09 39ο-141ο Δημοτικό Αθηνών 39-141 IT-Robotics Ζώης Θοδωρής
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ10 3o Δημοτικό Καισαριανής explorleau@gmail.com Πετρίδης Βασίλης
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ11 41ο Δημοτικό Αθηνών 41 IT-Robotics Καράμπελας Τάσος
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ12 41ο Δημοτικό Αθηνών Μasterlego Μπαλκάμου Ασημίνα
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ13 4o Δημοτικό Ζωγράφου Robotic Factory Χατζηδιάκου Άννα
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ14 4o Δημοτικό Ζωγράφου Electro Fun Χατζηδιάκου Άννα
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ15 9ο Δημοτικό Ηλιούπολης Οι κυνηγοί της θύελλας Κριτή Κατερίνα
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ16 Neue Schule Athen Όμιλος Flow Γκιών Θεμιστοκλής
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ17 Neue Schule Athen Flow Γκιών Θεμιστοκλής
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ18 ΑΙΕΝ ΑΡΙΣΤΕΥΕΙΝ ΤΟP ROBOT TEAM AIEN AΡΙΣΤΕΥΕΙΝ Γκανάς Αλέξανδρος
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ19 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ ΕΜΠΡΟΣ ΜΑΡΣ Ματσούκας Παντελής
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ20 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ C.A.P.E. Σιαμανδούρα Παρασκευή
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ21 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ Robomars – Ρομποναύτες Κουρούνη Μαρία
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ22 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ Earth Aliens Χαλκίδης Δαυίδ
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ23 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ Μπλέ Προγραμματιστές Ριζόπουλος Δημήτρης
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ24 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ Scorpions Σιάτρας Νικόλαος
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ25 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ hackerspace kids Παναγιωτάκη Ανθή
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ26 Εκπαιδευτήρια Άγιος Παύλος ΙΚΕ Άγιος Παύλος Μολασιώτης Θώμας
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ27 Λακωνική Σχολή, Εκπαιδευτήρια Φραγκή Team -Λακωνική Κούτσιου-Γουναρίδης Βασιλική-Κώστας
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ28 Ιδιωτικό Σχολείο – Σχολή Χατζήβεη Robot Crew Ραουζέου Μαρίνα
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ29 Ιδιωτικό Σχολείο – Σχολή Χατζήβεη Robot Fighters Ραουζέου Μαρίνα
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ30 Φροντιστήριο Ξένων Γλωσσών Επικοινωνία – Εκμάθηση Engineers Κορδονούρη Ελένη
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ31 Φροντιστήριο Ξένων Γλωσσών Επικοινωνία – Εκμάθηση Robo Kids Κορδονούρη Ελένη
Α ΑΘΗΝΑΣ Δ32 Φροντιστήριο Ξένων Γλωσσών Επικοινωνία – Εκμάθηση Tech Experts Κορδονούρη Ελένη
Γ ΑΘΗΝΑΣ Δ33 10ο Δημοτικό Περιστερίου Mars Citizens Λαμπαδάκης Γεώργιος
Γ ΑΘΗΝΑΣ Δ34 2ο Δημοτικό Ζεφυρίου ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ Στρίκος Νικολάος
Γ ΑΘΗΝΑΣ Δ35 3ο Δημοτικό Αγίων Αναργύρων GreekRobs3 Μανωλάς Ιάκωβος
Γ ΑΘΗΝΑΣ Δ36 5ο Δημοτικό Άνω Λιοσίων Lego Mars Builders Νάκας Βασίλειος
Γ ΑΘΗΝΑΣ Δ37 7ο Δημοτικό Αγίων Αναργύρων GreekRobs7 Μανωλάς Ιάκωβος
Γ ΑΘΗΝΑΣ Δ38 7ο Δημοτικό Πετρούπολης Jedi-The Martian Terraformers Παππά Ειρήνη
Γ ΑΘΗΝΑΣ Δ39 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ Διασώστες Κωστόπουλος Δημήτριος
Γ ΑΘΗΝΑΣ Δ40 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ Εξερευνητές Κωστόπουλος Δημήτριος
Γ ΑΘΗΝΑΣ Δ41 Εκπαιδευτήρια Γιαννημάρα Technology Team Παπαδημητρίου Γεώργιος
Δ ΑΘΗΝΑΣ Δ42 10 Δημοτικό Αγίου Δημητρίου Spacebase MARS10 Κλαψιανός Σάββας
Δ ΑΘΗΝΑΣ Δ43 11ο Δημοτικό Αργυρούπολης 3D-Robo-Ice Builders Κυροδήμου Ευσταθία
Δ ΑΘΗΝΑΣ Δ44 2o Δημοτικό Ελληνικού Orbis Unum Ζέτη Σταυρούλα
Δ ΑΘΗΝΑΣ Δ45 3ο Δημοτικό Ελληνικού ROBOSTAR Ζέτη Σταυρούλα
Δ ΑΘΗΝΑΣ Δ46 4ο Δημοτικό Αργυρούπολης 8/Ανδρέας_Πινότσης/Γρηγόρης_Σκλαβενίτης Τζωρτζακάκης Μιχαήλ
Δ ΑΘΗΝΑΣ Δ47 4ο Δημοτικό Νέας Σμύρνης creative Παϊσοπούλου Νίκη
Δ ΑΘΗΝΑΣ Δ48 6ο Δημοτικό Καλλιθέας 6ο Καλλιθέας Κούβαρης Κωνσταντίνος
Δ ΑΘΗΝΑΣ Δ49 7ο Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου Διαστημικά Ρομποτάκια Δράκος Παντελής
Δ ΑΘΗΝΑΣ Δ50 Δελασάλ-Αλίμου Saint-Robots Καραμαρούδης Κωνσταντίνος
ΠΕΙΡΑΙΑ Δ51 17ο Δημοτικό Πειραιά 17dim Αλεξανδρίδου Ελένη
ΠΕΙΡΑΙΑ Δ52 18o Δημοτικό Κερατσινίου Advanced Ideas Robotics Κόμπος Ευάγγελος
ΠΕΙΡΑΙΑ Δ55 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ M.A.R.S. Νάτσιος Ηλίας
ΠΕΙΡΑΙΑ Δ57 4ο Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου – eFUTURE 4ο Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου – eFUTURE Συκάς Παναγιώτης
ΠΕΙΡΑΙΑ Δ61 2ο Δημοτικό Δραπετσώνας α Λιβανίδης Γιώργος
ΠΕΙΡΑΙΑ Δ62 2ο Δημοτικό Δραπετσώνας β Λιβανίδης Γιώργος
ΠΕΙΡΑΙΑ Δ63 3ο Δημοτικό Περάματος 3ο Δημοτικό Περάματος Φατούρου Ελένη
ΠΕΙΡΑΙΑ Δ64 40ό Δημοτικό Πειραιά Computer Dreamers Κοντούλη Δέσποινα
ΠΕΙΡΑΙΑ Δ65 47o Δημοτικο Σχολείο Πειραιά 47dim Αλεξανδρίδου Ελένη
ΠΕΙΡΑΙΑ Δ66 54ο Δημοτικό Πειραιά the generation of the future Γεωργακοπούλου Χρυσούλα
ΠΕΙΡΑΙΑ Δ67 9ο Δημοτικό Κορυδαλλού MarsTechTeam9K Ποτόγλου Αθηνά
ΠΕΙΡΑΙΑ Δ68 Info Training Robot Gangsters Νίκας Απόστολος
ΠΕΙΡΑΙΑ Δ69 Info Training Roboteam Μπαλάσκα Σοφία
ΠΕΙΡΑΙΑ Δ70 International School of Piraeus #Flamethrowers Σταυροπούλου Ευγενία
ΠΕΙΡΑΙΑ Δ71 Robotonio Robotonio Κασμίρης Αναστάσιος
ΠΕΙΡΑΙΑ Δ72 Robotonio Πειραματιστές Κομβοτέα Πέγκυ
ΠΕΙΡΑΙΑ Δ73 Robotonio Martian Robots Κομβοτέα Πέγκυ

Εποικισμός του Άρη | Απογευματινή βάρδια

ΔΙΔΕ Αριθμός περιπτέρου Σχολείο ή Σχολή που εκπροσωπεί η Ομάδα Όνομα Ομάδας Προπονητής
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ01 13o Δημοτικό Αχαρνών Marsmellow Scientists Ζαραλίκου Ευδοξία
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ02 22ο Δημοτικό Αχαρνών Mega Builders Αρβανιτάκης Απόστολος
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ05 Campion School campion school Ταμπάκη Δάφνη
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ06 7o Δημοτικό Αχαρνών Martians and Meteorologists(M&M’s) Ζαραλίκου Ευδοξία
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ07 CGS – COSTEAS-GEITONAS SCHOOL Secrets of Robotics Σωτηρόπουλος Κωνσταντίνος
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ08 CGS – COSTEAS-GEITONAS SCHOOL Οι Εφευρέτες Σωτηρόπουλος Κωνσταντίνος
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ09 EVERYPAY LEGO MASTERS Σιουρούνης Γρηγόριος
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ10 Α΄ Αρσάκειο-Τοσίτσειο Δημοτικό Εκάλης Robotic pros Ξηρίδου Αδαμαντία
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ11 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ Εμπρός Mars! Ζουριδάκης Νεκτάριος
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ12 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ Πεντανοί Αρειανοί Μελάς Φίλιππος
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ13 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ GUARDIANS 2077 Μητσάκης Ιωάννης
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ15 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ Legomaniacs Σκιαδέλλη Μαρiα
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ16 Αρσάκεια-Τοσίτσεια Δημοτικά Σχολεία Εκάλης Burgers Ξηρίδου Αδαμαντία
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ17 Δημοτικό Γραμματικού Δημοτικό Γραμματικού Μήτσης Ευάγγελος
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ18 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΓΕΙΤΟΝΑ CLIMA-LOGIC Στάθης Κωνσταντίνος
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ19 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΓΕΙΤΟΝΑ OXYGENATORS Στέργιος Βασίλης
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ20 Εκπαιδευτήρια Γείτονα Geitonas Robotic team Παπανικολάου Βαςιλική
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ21 Εκπαιδευτήρια Γείτονα Ομάδα 3 Σελά Μαριλένα
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ22 Εκπαιδευτική Αναγέννηση Minders Mini 1 Σπανοπούλου Σίσσυ
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ23 Εκπαιδευτική Αναγέννηση Minders mini 2 Σπανοπούλου Σίσσυ
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ24 Ελληνογερμανική Αγωγή 1 Ράλλης Σπύρος
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ25 Εράσμειος Ελληνογερμανική Σχολή BOOM KABOOM Κριαράς Αθανάσιος
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ26 Κολλέγιο Ψυχικού- Λάτσειο Λάτσειο Κοντογεώργου Νικολέτα
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ27 Μουσική Παιδεία Μουσική Παιδεία1 Καπέλιος Κωνσταντίνος
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ28 Μουσική Παιδεία Μουσική Παιδεία 2 Καπέλιος Κωνσταντίνος
ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ29 Πειραματικό Δημοτικό Πανεπιστημίου Αθηνών (6θέσιο) ΠΣΠΑ-All-Day Κοντοπίδη Ευαγγελία
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ30 12ο Δημοτικό Ηρακλείου Αττικής ΟμάδαΒ Χατζηστέργος Σεβαστιανός
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ31 12ο Δημοτικό Ηρακλείου Αττικής ΟμάδαΑ Χατζηστέργος Σεβαστιανός
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ32 1o Δημοτικό Θρακομακεδόνων VISITORS Αλεξοπούλου Αθανασία
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ33 1o Δημοτικό Θρακομακεδόνων VISITORS2 Αλεξοπούλου Αθανασία
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ34 1ο Δημοτικό Νέου Ψυχικού 1οΔημ Λυγίζου Αναστασία
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ35 1ο Δημοτικό Πεντέλης 1ο Δημοτικό Πεντέλης Φωτάκης Χριστόφορος
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ36 2ο Δημοτικό Μεταμόρφωσης The BitBots Γλάρου Μαρία
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ37 2ο Δημοτικό Πεντέλης 2ο Δημοτικό Πεντέλης Αναγνώστου Μαρία
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ38 3o Δημοτικό Ηρακλείου Αττικής Crazy Builders Οικονομάκης Εμμανουήλ
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ39 3ο Δημοτικό Νέας Ιωνίας Αττικής Gemma Robot Neas Ionias Κωσταγιάννης Δημήτριος
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ40 3ο Δημοτικό Χαλανδρίου Techpower Χατζηθεοδώρου Γιάννης
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ41 ampersand robotics Vrilliant Καραζάνου Μαρία
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ42 5ο Δημοτικό Χαλανδρίου 5ο Δημοτικό Χαλανδρίου Αντωνόπουλος Γεώργιος
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ43 5ο Δημοτικό Χολαργού Robo5th Νικολόπουλος Νίκος
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ44 6ο Δημοτικό Αγίας Παρασκευής εξωαριανοι τρεπεκλη Σουλτανα
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ45 7o-10o Δημοτικό Χαλανδρίου 7-10 IT-Robotics Καράμπελας Τάσος
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ46 8ο Δημοτικό Κηφισιάς COOL BOYS CLUB V.3 Παπαδοπετράκη Ειρήνη
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ47 IT-Experts IT-Robotics 1 Ζώης Θοδωρής
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ48 IT-Experts IT-Robotics 2 Κασνέσης Δημήτρης
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ49 IT-Experts IT-Robotics 3 Κασνέσης Δημήτρης
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ50 IT-Experts IT-Robotics 4 Κασνέσης Δημήτρης
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ51 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ Εξωγήινο Έπος Γιούτα-Μήτρα Παρασκευή
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ52 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ Smart Robots Πεύκης Γκεζερλής Βελισσάριος
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ53 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ SMARties Ζαραλίκου Ευδοξία
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ54 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ Apocraft Κονταρίνης Δημήτριος
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ55 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ Spacebuilders Πέτρος Καρατζιάς Βασίλης Τριανταφύλλης
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ56 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΑΡΗ Πρέντζιας Μαρκος
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ57 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ J&P Σταθούλιας Παναγιώτης
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ58 Δημοτικό Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης (Ολοήμερο) DiapolBotics Πετρουλέας Πέτρος
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ59 Δημοτικό Εκάλης Δημοτικό Εκάλης Λιάσκος Σωτήριος
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ60 Δημοτικό Κολλέγιο Αθηνών Ελληνοαμερικανικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα H2O Λέλη Παρασκευή
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ61 Δημοτικό Φιλοθέης EINSTEINS Φωτεινάκης Φώτης
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ62 Δημοτικό Φιλοθέης BUILDERS OF STARS Φωτεινάκης Φώτης
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ63 Δημοτικό Φιλοθέης PROMEN Φωτεινάκης Φώτης
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ65 Δημοτικό Φιλοθέης GHOSTS Φωτεινάκης Φώτης
Β ΑΘΗΝΑΣ Δ66 Ελληνογαλλική Σχολή Άγιος Ιωσήφ Robotech Καρέκος Εμμανουήλ
ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ68 10ο Δημοτικό Ελευσίνας 10 Διονυσίου Δέσποινα
ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ69 1ο Δημοτικό Ασπροπύργου Ασπρομαχητές 2018 Γεωργακόπουλος Απόστολος
ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ70 3ο Δημοτικό Ελευσίνας Robo-brains Νάκη Παναγιώτα
ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ71 3ο Δημοτικό Ελευσίνας Robo-genius Νάκη Παναγιώτα
ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ Δ72 4ο Δημοτικό Ασπροπύργου The 4th on Mars Αναστασίου Μαρία

Ποδόσφαιρο WeDo 2.0

Κωδικός Ομάδας Κατηγορία Όνομα ομάδας Όνομα Προπονητή Σχολείο που εκπροσωπεί
ΠΑ01 Ποδοσφαίρου Άπαιχτοι Αντωνίου Συμεών 4ο Δημοτικό Παλλήνης
ΠΑ02 Ποδοσφαίρου Tech-boys Αναγνωστόπουλος Νίκος ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ
ΠΑ03 Ποδοσφαίρου RoboPele Μαρκόπουλος Γιώργος 10ο Δημοτικό Καλλιθέας
ΠΑ04 Ποδοσφαίρου Tigers Μαρκόπουλος Γιώργος 10ο Δημοτικό Καλλιθέας
ΠΑ05 Ποδοσφαίρου Lego F.C. Μαρκόπουλος Γιώργος 10ο Δημοτικό Καλλιθέας
ΠΑ06 Ποδοσφαίρου Lego Builders Αρβανιτάκης Απόστολος 22ο Δημοτικό Αχαρνών
ΠΑ07 Ποδοσφαίρου scorers Μαθιουδάκη Έλενα Ξένες Γλώσσες Ευρωπαιδεία
ΠΑ08 Ποδοσφαίρου champs Μαθιουδάκη Έλενα Ξένες Γλώσσες Ευρωπαιδεία
ΠΑ09 Ποδοσφαίρου Robotic Boys Αρβανιτάκης Απόστολος 13ο Δημοτικό Αχαρνών
ΠΑ10 Ποδοσφαίρου Bionics Σωτηρόπουλος Κωνσταντίνος CGS – COSTEAS-GEITONAS SCHOOL
ΠΑ11 Ποδοσφαίρου The Strikers Σωτηρόπουλος Κωνσταντίνος CGS – COSTEAS-GEITONAS SCHOOL
ΠΑ12 Ποδοσφαίρου Goal Robot Neas Ionias 1 Κωσταγιάννης Δημήτριος 3ο Δημοτικό Νέας Ιωνίας Αττικής
ΠΑ13 Ποδοσφαίρου Goal Robot Neas Ionias 2 Κωσταγιάννης Δημήτριος 3ο Δημοτικό Νέας Ιωνίας Αττικής
ΠΒ01 Ποδοσφαίρου TEAM LAK (LUCK) Κούτσιου Βασιλική Λακωνική Σχολή
ΠΒ02 Ποδοσφαίρου RoboRafina Ζώρζου Χαρά 1ο Δημοτικό Ραφήνας
ΠΒ03 Ποδοσφαίρου RoboFriends Ζώρζου Χαρά 1ο Δημοτικό Ραφήνας
ΠΒ04 Ποδοσφαίρου Παπαγάλοι Νέστωρας Λάμπρος 9ο Δημοτικό Χαλανδρίου
ΠΒ05 Ποδοσφαίρου Ένατη Εθνική Πατάτας Νέστωρας Λάμπρος 9ο Δημοτικό Χαλανδρίου
ΠΒ06 Ποδοσφαίρου RoboWin Λαχανά Άννα Εκπαιδευτήρια Στέγκα
ΠΒ07 Ποδοσφαίρου 1 Ράλλης Σπύρος Ελληνογερμανική Αγωγή
ΠΒ08 Ποδοσφαίρου Scorers Σαμπατάς Νίκος EFUTURE
ΠΒ09 Ποδοσφαίρου Champions Μαρούδας Απόστολος 33o Δημοτικό Αθηνών
ΠΒ10 Ποδοσφαίρου Winners Μαρούδας Απόστολος 33o Δημοτικό Αθηνών
ΠΒ11 Ποδοσφαίρου Cristiano Ronaldo Πολίτου Τάνια Γ΄ Αρσάκειο-Τοσίτσειο Δημοτικό Εκάλης
ΠΒ12 Ποδοσφαίρου X-Wing Πολίτου Τάνια Γ΄ Αρσάκειο-Τοσίτσειο Δημοτικό Εκάλης
ΠΒ13 Ποδοσφαίρου Diamond Players Πολίτου Τάνια Αρσάκεια-Τοσίτσεια Δημοτικά Σχολεία Εκάλης
ΠΓ01 Ποδοσφαίρου Εξωφυλαρούχες FC Σίμος Μιχαήλ eFUTURE
ΠΓ02 Ποδοσφαίρου Shooters Χατζόπουλος Γεώργιος 3ο Δημοτικό Νέας Ιωνίας
ΠΓ03 Ποδοσφαίρου Σκελετοί Νέστωρας Λάμπρος ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ
ΠΓ04 Ποδοσφαίρου Αστραπές Νέστωρας Λάμπρος ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ
ΠΓ05 Ποδοσφαίρου HaefSpiders Λέλη Παρασκευή Δημοτικό Κολλέγιο Αθηνών Ελληνοαμερικανικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα
ΠΓ06 Ποδοσφαίρου FootHaef Λέλη Παρασκευή Δημοτικό Κολλέγιο Αθηνών Ελληνοαμερικανικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα
ΠΓ07 Ποδοσφαίρου Haef ST.AR. Λέλη Παρασκευή Δημοτικό Κολλέγιο Αθηνών Ελληνοαμερικανικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα
ΠΓ08 Ποδοσφαίρου Clever Minds Αλεξοπούλου Κατερίνα 1ο Δημοτικό Βριλησσίων
ΠΓ09 Ποδοσφαίρου Clever Bots Αλεξοπούλου Κατερίνα 1ο Δημοτικό Βριλησσίων
ΠΓ10 Ποδοσφαίρου Εκπαιδευτήρια Ευρωμάθηση Λαχανά Άννα Εκπαιδευτήρια Ευρωμάθηση
ΠΓ11 Ποδοσφαίρου Εκπαιδευτήρια Ευρωμάθηση Λαχανά Άννα Εκπαιδευτήρια Ευρωμάθηση
ΠΔ01 Ποδοσφαίρου Κοκκινο Γραναζι Δράκος Παντελής 7ο Δημοτικό Σχολειο Παλαιού Φαλήρου
ΠΔ02 Ποδοσφαίρου Άσημο Ρομποτακι Δράκος Παντελής 7ο Δημοτικό Σχολειο Παλαιού Φαλήρου
ΠΔ03 Ποδοσφαίρου Ρομποτικός Δράκος Δράκος Παντελής 7ο Δημοτικό Σχολειο Παλαιού Φαλήρου
ΠΔ04 Ποδοσφαίρου Joker two faces Νέλλας Κωνσταντίνος Robotakia
ΠΔ05 Ποδοσφαίρου Barcelona Νέλλας Κωνσταντίνος Robotakia
ΠΔ06 Ποδοσφαίρου WindGirls Νέλλας Κωνσταντίνος Robotakia
ΠΔ07 Ποδοσφαίρου The 2 winners Νέλλας Κωνσταντίνος Robotakia
ΠΔ08 Ποδοσφαίρου Χάρης Θάνος Νέλλας Κωνσταντίνος Robotakia
ΠΔ09 Ποδοσφαίρου Iron Maiden Νέλλας Κωνσταντίνος Robotakia
ΠΔ10 Ποδοσφαίρου Ηρακλής Γιώργος Νέλλας Κωνσταντίνος Robotakia
ΠΔ11 Ποδοσφαίρου Yolo ball Νέλλας Κωνσταντίνος Robotakia
ΠΔ12 Ποδοσφαίρου Νέλλας Κωνσταντίνος
ΠΔ13 Ποδοσφαίρου CLEVERSTEIN Αλεξοπούλου Κατερίνα 1ο Δημοτικό Βριλησσίων

Βυζαντινή Αυτοκρατορία & Επικοινωνίες

Κωδικός Ομάδας Κατηγορία Όνομα ομάδας Όνομα Προπονητή Σχολείο που εκπροσωπεί
ΓΑ01 Γυμνασίου Killers Φουντουλάκη Μαρία 1ο Γυμνάσιο Αγ. Ι Ρέντη
ΓΑ02 Γυμνασίου Ομάδα1 Χατζηορφανός Ανδρέας Αρσάκεια Γυμνάσια Εκάλης
ΓΑ03 Γυμνασίου Mercedes Τούρλος Ιωάννης 1ο Γυμνάσιο Παιανίας
ΓΑ04 Γυμνασίου Robotics Τσαούσης Παναγιώτης Εράσμειος Ελληνογερμανική Σχολή
ΓΑ05 Γυμνασίου Pierce Supersonics Κατσοχρήστος Φώτης Αμερικανικό Κολλέγιο Ελλάδος – Pierce
ΓΑ06 Γυμνασίου 5ο Γυμνάσιο Ιλίου Αντωνόπουλος Γεώργιος 5ο Γυμνάσιο Ιλίου
ΓΑ07 Γυμνασίου EV3 TEAM Καζάζης Πάτροκλος 4ο Γυμνάσιο Νέας Σμύρνης
ΓΑ08 Γυμνασίου Lego Builders Κατσαμένη Σύλβια 15ο Γυμνάσιο Αθηνών
ΓΑ09 Γυμνασίου ΚΑΛΛΙΘΕΟΙ Αμπαριώτης Απόστολος ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ
ΓΑ10 Γυμνασίου IT-Robotics Κασνέσης Δημήτρης IT-Experts
ΓΑ11 Γυμνασίου ΕΒΟ Μήτραινας Γεώργιος 3ο Γυμνάσιο Νίκαιας
ΓΑ12 Γυμνασίου Σαλαμινομάχοι Δρούγκας Κωνσταντίνος Γυμνάσιο Αμπελακίων Σαλαμίνας
ΓΑ13 Γυμνασίου 3o Γυμνάσιο ΜΕΓΑΡΩΝ — 3o Γυμνάσιο Μεγαρων 3ο Γυμνάσιο Μεγάρων
ΓΑ14 Γυμνασίου Ρομπομανία Τσίτσος Βασίλης 14ο Γυμνάσιο Καλλιθέας
ΓΒ01 Γυμνασίου Robo-trollers Φουντουλάκη Μαρία 1ο Γυμνάσιο Αγ. Ι Ρέντη
ΓΒ02 Γυμνασίου Ομάδα2 Χατζηορφανός Ανδρέας Αρσάκεια Γυμνάσια Εκάλης
ΓΒ03 Γυμνασίου Youngbloods Τούρλος Ιωάννης Ράλλειο Γυμνάσιο Θηλέων Πειραιά
ΓΒ04 Γυμνασίου Lords of Mindstorms Τσαούσης Παναγιώτης Εράσμειος Ελληνογερμανική Σχολή
ΓΒ05 Γυμνασίου Pierce Lego Student Team (PLST) Κατσοχρήστος Φώτης Αμερικανικό Κολλέγιο Ελλάδος – Pierce
ΓΒ06 Γυμνασίου 52 Αντωνόπουλος Γεώργιος ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ
ΓΒ07 Γυμνασίου Νέα Σμύρνη Καζάζης Πάτροκλος 4ο Γυμνάσιο Νέας Σμύρνης
ΓΒ08 Γυμνασίου Future Robot Κατσαμένη Σύλβια 15ο Γυμνάσιο Αθηνών
ΓΒ09 Γυμνασίου Robotomania Μαθιουδάκη Άννα 5ο Γυμνάσιο Αλίμου
ΓΒ10 Γυμνασίου Εκπαιδευτήρια Δούκα Οικονόμου Βασίλης R&D
ΓΒ11 Γυμνασίου Lego Warriors Παπαμήτσος Γεώργιος 2ο Γυμνάσιο Καισαριανής
ΓΒ12 Γυμνασίου smart  moves Τσατσαρώνης Κώστας ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ
ΓΒ13 Γυμνασίου Simplebots Κίκιλας Χαράλαμπος 1o Γυμνάσιο Βάρης
ΓΓ01 Γυμνασίου Robomaster Φουντουλάκη Μαρία 1ο Γυμνάσιο Αγ. Ι Ρέντη
ΓΓ02 Γυμνασίου Ομάδα3 Χατζηορφανός Ανδρέας Αρσάκεια Γυμνάσια Εκάλης
ΓΓ03 Γυμνασίου Wish I knew Τούρλος Γιάννης STEM Education
ΓΓ04 Γυμνασίου The Quakers Τσαούσης Παναγιώτης Εράσμειος Ελληνογερμανική Σχολή
ΓΓ05 Γυμνασίου Pierce3 Κατσοχρήστος Φώτης Αμερικανικό Κολλέγιο Ελλάδος – Pierce
ΓΓ06 Γυμνασίου ROBO-FIGHTERS Παλιούρας Αριστείδης 1o Γυμνάσιο Νέας Μάκρης
ΓΓ07 Γυμνασίου 4ο Γυμνάσιο Νέας Σμύρνης Καζάζης Πάτροκλος 4ο Γυμνάσιο
ΓΓ08 Γυμνασίου ολυμπιάδα Λούκου Τριανταφυλλιά 12o Γυμνάσιο Αχαρνών
ΓΓ09 Γυμνασίου edurobots2 Κόντου Αφροδίτη 4ο Γυμνάσιο Παλαιού Φαλήρου
ΓΓ10 Γυμνασίου ROBOTICA Χούσου Ελένη 6ο Γυμνάσιο Αμαρουσίου
ΓΓ11 Γυμνασίου Evaggeliki School Διαμάντης Παντελής Πρότυπο Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης
ΓΓ12 Γυμνασίου ΤΑΛΟΣ Βεκράκης Κωνσταντίνος 4ο Γυμνάσιο Ζωγράφου
ΓΓ13 Γυμνασίου Roboteens Σιαμπαλιώτη Γεωργία 1ο Γυμνάσιο Ασπροπύργου
ΓΔ01 Γυμνασίου Robot Maniacs Γόγαλης Νίκος Λεόντειος Σχολή Νέας Σμύρνης
ΓΔ02 Γυμνασίου Ομάδα4 Χατζηορφανός Ανδρέας Αρσάκεια Γυμνάσια Εκάλης
ΓΔ03 Γυμνασίου YoLo3boy Τούρλος Γιάννης STEM Education
ΓΔ04 Γυμνασίου Robot Warriors Πολίτου Τάνια Αρσάκειο Γυμνάσιο Ψυχικού
ΓΔ05 Γυμνασίου Pierce 4 Κατσοχρήστος Φώτης Αμερικανικό Κολλέγιο Ελλάδος – Pierce
ΓΔ06 Γυμνασίου LEGO-MINDERS Παλιούρας Αριστείδης 1o Γυμνάσιο Νέας Μάκρης
ΓΔ07 Γυμνασίου NASAbots Νίκας Απόστολος Info Training
ΓΔ08 Γυμνασίου To Robot o Babis Μπισκανάκη Βασιλική 7ο Γυμνάσιο Ιλίου
ΓΔ09 Γυμνασίου Guns ‘n’ Robots Σαράφη Αυγή 2ο Γυμνάσιο Νέας Μάκρης
ΓΔ10 Γυμνασίου Tik Tak Tech Αποστολόπουλος Γιώργος 2ο Γυμνάσιο Νέας Μάκρης
ΓΔ11 Γυμνασίου MGP Χατζόπουλος Κωνσταντίνος Μουσικό Γυμνάσιο Παλλήνης
ΓΔ12 Γυμνασίου Predator Bot Κουμπανάκης Κωνσταντίνος Info Training
ΓΔ13 Γυμνασίου Οι φίλοι της Εύας Σοφράς Προκόπης 3ο Γυμνάσιο Νέας Ιωνίας
ΓΕ01 Γυμνασίου Robot Holics Γόγαλης Νίκος Λεόντειος Σχολή Νέας Σμύρνης
ΓΕ02 Γυμνασίου Anavryters1 Ρουμπέα Γεωργία Πρότυπο Γυμνάσιο Αναβρύτων
ΓΕ03 Γυμνασίου EV3 Team Τούρλος Γιάννης STEM Education
ΓΕ04 Γυμνασίου Battlebot Πολίτου Τάνια Αρσάκειο Γυμνάσιο Ψυχικού
ΓΕ05 Γυμνασίου ΓΜΗ-ΡΟΜΠΟΤΙΚΗ Φακιολάκης Γιώργος Γυμνάσιο Μεταμόρφωσης – Ηρακλείου
ΓΕ06 Γυμνασίου Προγραμματιστές Χολαργού 1 Αλβέρτης Νικόλαος 2ο Γυμνάσιο Χολαργού
ΓΕ07 Γυμνασίου Unicorn bot Νίκας Απόστολος Info Training
ΓΕ08 Γυμνασίου Smart Robots Gym Γκεζερλής Βελισσάριος ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ
ΓΕ09 Γυμνασίου NO NAME Μπακούλας Δημήτρης ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ
ΓΕ10 Γυμνασίου Robota KNK Κοντοπούλου Παναγιώτα Ράλλειο Γυμνάσιο Θηλέων Πειραιά
ΓΕ11 Γυμνασίου GRobotics Σκαλτσάς Ηλίας 5ο Γυμνάσιο Αγίας Παρασκευής
ΓΕ12 Γυμνασίου Girls Do Robotics Κοντοπίδη Ευαγγελία Βαρβάκειο Πρότυπο Γυμνάσιο
ΓΕ13 Γυμνασίου 5ο Γυμνάσιο Αιγάλεω Μανουσάκης Σωτήριος 5ο Γυμνάσιο Αιγάλεω
ΓΣΤ01 Γυμνασίου Robot Panic Γόγαλης Νίκος Λεόντειος Σχολή Νέας Σμύρνης
ΓΣΤ02 Γυμνασίου anavryters2 Ρουμπέα Γεωργία Πρότυπο Γυμνάσιο Αναβρύτων
ΓΣΤ03 Γυμνασίου Lego workshop gr Τούρλος Γιάννης STEM Education
ΓΣΤ04 Γυμνασίου Dizzy Flinjas Πολίτου Τάνια Αρσάκειο Γυμνάσιο Ψυχικού
ΓΣΤ05 Γυμνασίου ΓΜΗ-ΡΟΜΠΟΤΙΚΗ-2 Φακιολάκης Γιώργος Γυμνάσιο Μεταμόρφωσης – Ηρακλείου
ΓΣΤ06 Γυμνασίου Προγραμματιστές Χολαργού 2 Αλβέρτης Νικόλαος 2ο Γυμνάσιο Χολαργού
ΓΣΤ07 Γυμνασίου Dragonfly Μαδαμόπουλος Νικόλας 5ο Γυμνάσιο Πετρούπολης
ΓΣΤ08 Γυμνασίου edurobots1 Μέτσιου Βασιλική 4ο Γυμνάσιο Παλαιού Φαλήρου
ΓΣΤ09 Γυμνασίου Protobots Καρακώστας Δημήτρης 1ο Γυμνάσιο Παλαιού Φαλήρου
ΓΣΤ10 Γυμνασίου ΚΕΛΕΟΣ Γιοβάνου Ειρήνη 2ο Γυμνάσιο Ελευσίνας
ΓΣΤ11 Γυμνασίου Deaf Crew Σίμου Ιωάννα Ειδικό Γυμνάσιο Κωφών Βαρηκόων Αγίας Παρασκευής
ΓΣΤ12 Γυμνασίου Γείτονες Σπερνοβασίλης Λάμπρος ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ
ΓΣΤ13 Γυμνασίου Transformers Αποστολόπουλος Στέργιος 2ο Γυμνάσιο Περάματος

Ο Περιφερειακός διαγωνισμός Βόρειου Αιγαίου θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα προσέλευσης 9:00 π.μ. στη Μυτιλήνη και συγκεκριμένα σε αίθουσα του 3ου Γυμνασίου Μυτιλήνης» (Στρ. Μυριβήλη 106).

Ο Διαγωνισμός τελεί υπό την Αιγίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Βορείου Αιγαίου.

Δείτε τη σχετική ανακοίνωση πατώντας εδώ

Ακολουθήστε την εκδήλωση του Περιφερειακού διαγωνισμού πατώντας εδώ

Ο Περιφερειακός Διαγωνισμός Δυτικής Ελλάδας θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2018 (ώρα προσέλευσης 10 π.μ.) στην Πάτρα και συγκεκριμένα στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σκαγιοπούλειου Ιδρύματος (Σολωμού). Ο διαγωνισμός τελεί υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας.

Διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση πατώντας εδώ

Ακολουθήστε την εκδήλωση του Περιφερειακού διαγωνισμού πατώντας εδώ

Διαβάστε το Δελτίο Τύπου του Περιφερειακού διαγωνισμού

Ανακοίνωση Επιτροπών

Ο Περιφερειακός διαγωνισμός της Δυτικής Μακεδονίας θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 10:00-14:00 στο 4ο ΓΕΛ Κοζάνης.

Ακολουθήστε την εκδήλωση του Περιφερειακού διαγωνισμού πατώντας εδώ

Ο Περιφερειακός Διαγωνισμός Ηπείρου θα πραγματοποιηθεί σε δύο φάσεις το τελευταίο Σαββατοκύριακο του Φεβρουαρίου. Πιο συγκεκριμένα οι διαγωνισμοί των κατηγοριών του Γυμνασίου με θέμα «Βυζαντινή Αυτοκρατορία και Επικοινωνίες» και του Λυκείου με θέμα «Αειφόρος ανάπτυξη και επιχειρηματικότητα» θα διεξαχθούν το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου και ώρα προσέλευσης 11:00 π.μ. στο 2ο Γυμνάσιο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Ιωαννίνων, ενώ ο διαγωνισμός για την κατηγορία του Δημοτικού με θέμα «Εποικισμός του Άρη» θα διεξαχθεί την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου και ώρα προσέλευσης 10:00 π.μ. στο Αρσάκειο Δημοτικό Σχολείο Ιωαννίνων.

Ο διαγωνισμός τελεί υπό την Αιγίδα της  Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηπείρου και την υποστήριξη της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων (Π.Ε.Δ.) Ηπείρου.

Δείτε τη σχετική ανακοίνωση πατώντας εδώ

Ακολουθήστε την εκδήλωση του Περιφερειακού διαγωνισμού πατώντας εδώ

Ο Περιφερειακός Διαγωνισμός της Θεσσαλίας θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018 στη Λάρισα και συγκεκριμένα στο κλειστό γυμναστήριο μπάσκετ του 10ου Γυμνασίου Λάρισας.

Στο πλαίσιο του διαγωνισμού επίσης θα πραγματοποιηθεί επίδειξη αγώνων ρομποτικού ποδοσφαίρου με ρομπότ WeDo, από ομάδες μαθητών που έχουν διακριθεί σε Ολυμπιάδες Ρομποτικής στην κατηγορία ποδοσφαίρου.

Tο πρόγραμμα του διαγωνισμού είναι:

10:30 – 11:00 Εγγραφή ομάδων
11:00 – 11:15 Χαιρετισμοί
11:15 – 14:00 Έναρξη αγώνων – Πρώτη φάση αξιολόγησης κατασκευών και διαγωνιστικών γύρων
14:00 – 14:30 Διάλειμμα
14:30 – 15:30 Τελική φάση αξιολόγησης και διαγωνιστικών γύρων
15:30 – 16:00 Απονομή βραβείων

 

Διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση πατώντας εδώ

Ακολουθήστε την εκδήλωση του Περιφερειακού διαγωνισμού πατώντας εδώ

Ο Περιφερειακός Διαγωνισμός Ιονίων Νήσων θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2018 από τις 9 π.μ. έως τις 2 μ.μ. στην Κέρκυρα και συγκεκριμένα στο χώρο του 1ου και 5ου Γυμνασίου Κέρκυρας. Ο διαγωνισμός τελεί υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ιονίων Νήσων.

Διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση πατώντας εδώ

Ακολουθήστε την εκδήλωση του Περιφερειακού διαγωνισμού πατώντας εδώ

Ο Περιφερειακός Διαγωνισμός της Κεντρικής Μακεδονίας θα διεξαχθεί την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018 στη Θεσσαλονίκη και συγκεκριμένα στο Κολλέγιο Ανατόλια. Ο διαγωνισμός συνδιοργανώνεται από το μη κερδοσκοπικό Οργανισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής και Επιστήμης WRO Hellas, το Κέντρο Εκπαίδευσης STEM του Κολλεγίου Ανατόλια και το American College of Thessaloniki -ACT, μέλος του Κολλεγίου Ανατόλια.

Δείτε το πρόγραμμα του διαγωνισμού

Ακολουθήστε την εκδήλωση του Περιφερειακού διαγωνισμού πατώντας εδώ

Ο Περιφερειακός διαγωνισμός Κρήτης θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 10:30 π.μ. στο Ηράκλειο και συγκεκριμένα στο χώρο του Κλειστού Γυμναστηρίου ΔΑΠΚΗ (περιοχή Πατέλες, Κηπούπολη).

Διαβάστε το σχετικό Δελτίο Τύπου πατώντας εδώ

Ακολουθήστε την εκδήλωση του Περιφερειακού διαγωνισμού πατώντας εδώ

Ο Περιφερειακός Διαγωνισμός Κυκλάδων θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 27 Φεβρουαρίου 2018 στη Σύρο και συγκεκριμένα στο σχολικό συγκρότημα Λυκείων στο Μάννα.

Ο Περιφερειακός Διαγωνισμός Νότιου Αιγαίου (Δωδεκανήσων) θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου και ώρες 16:00 – 21:00 στη Ρόδο και συγκεκριμένα στο 5ο Γυμνάσιο Ρόδου. Η εκδήλωση διοργανώνεται από τον WRO Hellas σε συνεργασία με το ΚΕ.ΠΛΗ.ΝΕ.Τ Δωδεκανήσου και  τα 2ο Ε.Κ. και 1ο Ε.Κ. Ρόδου και είναι ανοιχτή για το κοινό.

Πρόγραμμα διαγωνισμού:

  • 16:00 – 17:00 Υποδοχή και εγγραφές ομάδων και χαιρετισμοί
  • 17:00 – 19:00 Διαδικασία κατασκευής και Δοκιμές ομάδων Γυμνασίων και παράλληλα Διεξαγωγή διαγωνισμού συμμετεχόντων Δημοτικών Σχολείων – Αξιολόγηση
  • 19:00 – 20:30 Διεξαγωγή διαγωνισμού συμμετεχόντων Β΄θμιας Εκπ/σης – Αξιολόγηση
  • 20:30 – 21:00 Λήξη και Απονομή Βραβείων

Διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση πατώντας εδώ

Ο Περιφερειακός Διαγωνισμός Πελοποννήσου θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου και ώρα προσέλευσης 9:30 π.μ. στο Ναύπλιο και συγκεκριμένα στον χώρο ζωής και τέχνης, «Φουγάρο» (Λεωφ. Ασκληπιού 98).

Ο Περιφερειακός διαγωνισμός τελεί υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου.

Διαβάστε τη σχετική ανακοίνωση πατώντας εδώ (ενημέρωση 7.2.18)

Ακολουθήστε την εκδήλωση του Περιφερειακού διαγωνισμού πατώντας εδώ

Ο Περιφερειακός Διαγωνισμός Στερεάς Ελλάδας θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018 στη Λαμία και συγκεκριμένα στην αίθουσα εκδηλώσεων του 3ου Γυμνασίου Λαμίας (Αφανός, 2231052433). Ο διαγωνισμός και τελεί υπό την Αιγίδα της  Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Στερεάς Ελλάδας.

Δείτε τη σχετική ανακοίνωση πατώντας εδώ

Απόφαση σχετικά με την Επιστημονική Επιτροπή, την Οργανωτική Επιτροπή & την Επιτροπή Κριτών

Ακολουθήστε την εκδήλωση του Περιφερειακού διαγωνισμού πατώντας εδώ

Χάρτης Περιφερειακών Διαγωνισμών Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής 2018

Στον παρακάτω χάρτη μπορείτε να βρείτε τις ακριβείς διευθύνσεις των χώρων υλοποίησης των Περιφερειακών Διαγωνισμών ανά την Ελλάδα: