Τελικός Ολυμπιάδας Εκπαιδευτικής Ρομποτικής WRO™ 2018

Ποιοι μαθητές θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στη φετινή World Robot Olympiad™ στην Ταϊλάνδη;

Η απάντηση δόθηκε την Κυριακή 1 Ιουλίου 2018, στον Τελικό της Ολυμπιάδας Εκπαιδευτικής Ρομποτικής WRO™ 2018, ο οποίος υλοποιήθηκε στο Κλειστό Ολυμπιακό Γήπεδο Γαλατσίου στην Αθήνα. Ο διαγωνισμός τέλεσε υπό την Αιγίδα της Α.Ε. του Προέδρου της Δημοκρατίας, κυρίου Προκοπίου Παυλοπούλου.

Αποτελέσματα Τελικού

Κατηγορίες Regular

Προημιτελικός Regular Δημοτικού

Κωδικός Ομάδας Όνομα Ομάδας Σχολείο που εκπροσωπεί 1ος Γύρος Δοκιμασίας βαθμοί 1ος Γύρος Δοκιμασίας Χρόνος (sec) 2ος Γύρος Δοκιμασίας βαθμοί 2ος Γύρος Δοκιμασίας Χρόνος (sec)
ΔΒ06 Teamwork Happiness ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 170 38 30 120
ΔΒ09 TechnoTalos Junior ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 10 120 170 53
ΔΑ02 Κέντρα Εκπαίδευσης Χρανιώτη Κέντρα Εκπαίδευσης Χρανιώτη 160 66 75 120
ΔΑ09 kalamata22robotics 22ο Δημοτικό Καλαμάτας 160 120 160 120
ΔΑ11 Robot Farmers Λεόντειο Λύκειο Νέας Σμύρνης 160 118 120 120
ΔΑ12 Bougabot Εκπαιδευτήρια Μπουγά 160 120 130 114
ΔΒ02 Ευρωγνώση Αιγάλεω Ευρωγνώση Αιγάλεω 110 67 150 67
ΔΑ04 Astrobots 1 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 80 120 70 120
ΔΑ05 RoboPhoenix RoboSpecialists 80 120 30 120
ΔΑ06 GPS ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 60 120 80 120
ΔΑ08 Level Up ROBOTONIO 30 120 80 120
ΔΑ10 Robot Maker STEM Robotics Academy 0 120 80 120
ΔΑ03 Αθηνά Λεόντειο Λύκειο Νέας Σμύρνης 60 120 40 120
ΔΒ04 Astrobots 2 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 25 120 60 120
ΔΒ07 EV3 Designers Λεόντειο Λύκειο Νέας Σμύρνης 20 120 60 120
ΔΒ12 A.G.E. 24 24ο Δημοτικό Καλαμάτας 40 120 60 99
ΔΒ03 EV3 Dragon Λεόντειο Λύκειο Νέας Σμύρνης 40 120 40 120
ΔΒ10 AxionRobots1 ΑΞΙΟΝ ΕΣΤΙ 40 78 20 120
ΔΒ13 Masters of RBTs 19ο Δημοτικό Καλαμάτας με την υποστήριξη του Κέντρου Ρομποτικής & Προγραμματισμού Καλαμάτας 25 120 40 120
ΔΑ13 Dementors ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 10 120 30 120
ΔΒ11 ErgaSTEM Εργαστήρι STEM 20 120 30 120
ΔΑ07 Intel Motion Λεόντειο Λύκειο Νέας Σμύρνης 10 120 20 120
ΔΒ14 INFONET 01infonet 0 120 15 120
ΔΑ01 RoboGirls Δημοτικό Φιλοθέης 10 120 0 0
ΔΑ14 Υδρόγειος Ρομποτική Υδρόγειος 0 120 0 120
ΔΑ16 stABLE_Bots stABLE 0 120 0 120
ΔΒ01 RoboMasters Δημοτικό Φιλοθέης 0 120 0 120
ΔΒ05 RoboCommandos RoboSpecialists 0 120 0 120
ΔΒ15 robot fighters robotic & science academy 0 120 0 120

Τελικός Regular Δημοτικού

Κωδικός Ομάδας Όνομα Ομάδας Σχολείο που εκπροσωπεί 1ος Γύρος Δοκιμασίας βαθμοί 1ος Γύρος Δοκιμασίας Χρόνος (sec) 2ος Γύρος Δοκιμασίας βαθμοί 2ος Γύρος Δοκιμασίας Χρόνος (sec)
ΔΒ06 Teamwork Happiness ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 200 38 200 40
ΔΑ08 Level Up ROBOTONIO 170 66 190 65
ΔΑ11 Robot Farmers Λεόντειο Λύκειο Νέας Σμύρνης 160 120 190 120
ΔΑ12 Bougabot Εκπαιδευτήρια Μπουγά 180 113 0 120
ΔΑ10 Robot Maker STEM Robotics Academy 10 120 130 120
ΔΑ06 GPS ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 60 120 10 120
ΔΑ09 kalamata22robotics 22ο Δημοτικό Καλαμάτας 50 120 55 120
ΔΑ04 Astrobots 1 ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 10 120 50 120
ΔΑ02 Κέντρα Εκπαίδευσης Χρανιώτη Κέντρα Εκπαίδευσης Χρανιώτη 0 120 40 120
ΔΒ02 Ευρωγνώση Αιγάλεω Ευρωγνώση Αιγάλεω 25 120 30 120
ΔΑ05 RoboPhoenix RoboSpecialists 20 120 20 120
ΔΒ09 TechnoTalos Junior ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 10 120 15 120

Προημιτελικός Regular Γυμνασίου

Κωδικός Ομάδας Όνομα Ομάδας Σχολείο που εκπροσωπεί 1ος Γύρος Δοκιμασίας βαθμοί 1ος Γύρος Δοκιμασίας Χρόνος (sec) 2ος Γύρος Δοκιμασίας βαθμοί 2ος Γύρος Δοκιμασίας Χρόνος (sec)
ΓΑ18 Wally 2ο Γυμνάσιο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Ιωαννίνων 165 70 180 70
ΓΓ01 Teamwork Prime Εκπαιδευτική Ρομποτική Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών Πανεπιστημίου Πατρών 180 75 140 71
ΓΑ10 Trinity Robotics Αρσάκεια Γυμνάσια Εκάλης 180 87 180 85
ΓΑ17 Robotica.gr Robotica.gr 180 86 0 120
ΓΒ13 Γυμνάσιο Λεχαινών_1 Γυμνάσιο Λεχαινών 125 120 180 90
ΓΑ04 Robota KNK Ράλλειο Γυμνάσιο Θηλέων Πειραιά 100 54 175 56
ΓΑ16 Πυθαγόρας Λεόντειο Λύκειο Νέας Σμύρνης 150 67 175 64
ΓΑ05 Robo-Τριδυμούλες Κοινωνικό Κέντρο Χαλιορή 170 116 150 105
ΓΓ17 ΟΜΑΔΑ2 Αρσάκεια Γυμνάσια 160 120 150 118
ΓΒ01 Teamwork Optimum Εκπαιδευτική Ρομποτική Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών Πανεπιστημίου Πατρών 150 97 0 120
ΓΒ18 CosmoRobots ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 55 120 130 101
ΓΓ04 Wish I knew ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 35 120 125 46
ΓΓ11 Optimistic 1ο Γυμνάσιο Πύργου 120 84 0 120
ΓΒ14 ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΡΟΔΟΥ Εκπαιδευτήρια Ρόδου Πυθαγόρας 55 120 110 120
ΓΒ09 KalamataStorm04 Κέντρο Ρομποτικής Καλαμάτας 105 104 105 104
ΓΑ02 SRA 2 STEM Robotics Academy 0 120 100 99
ΓΒ04 Youngbloods Ράλλειο Γυμνάσιο Θηλέων Πειραιά 100 120 75 120
ΓΒ05 Robo-Τιούστερς Κοινωνικό Κέντρο Χαλιορή 90 120 0 120
ΓΓ07 bitbot3 bitLab 85 120 85 114
ΓΑ03 Robot Direction 13ο Γυμνάσιο Λάρισας 0 120 85 120
ΓΑ09 KalamataStorm03 Κέντρο Ρομποτικής Καλαμάτας 0 120 75 120
ΓΓ18 R&D Εκπαιδευτήρια Δούκα 30 120 70 120
ΓΓ08 Guns ‘n’ Robots 2ο Γυμνάσιο Νέας Μάκρης 55 94 65 93
ΓΓ05 ComputerGr Κέντρο δια βίου μάθησης computer.gr 60 120 0 120
ΓΓ15 Kalamata Storm 9 Κέντρο Ρομποτικής και Προγραμματισμού Καλαμάτας 0 120 45 120
ΓΒ17 xdmi 4ο Γυμνάσιο Νέας Σμύρνης 0 120 35 91
ΓΑ06 CGS1 CGS, Εκπαιδευτήρια Κωστέα-Γείτονα 25 118 0 120
ΓΓ09 smart moves ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 0 120 15 120
ΓΓ14 Robotakia Fe Robotakia 5 120 0 120
ΓΒ10 Robot Masters Αρσάκεια Γυμνάσια Εκάλης 0 85 0 120
ΓΑ07 Rock’n’Robot Σύλλογος Ρομποτικής Ξάνθης «Robospecialists» 0 120 0 120
ΓΑ08 Μ.Α.Ρ.Κ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 0 120 0 120
ΓΑ13 ομάδα 1 1ο Γυμνάσιο Σητείας 0 120 0 120
ΓΒ03 Digital masters 13ο Γυμνάσιο Λάρισας 0 120 0 120
ΓΒ06 CGS4 CGS, Εκπαιδευτήρια Κωστέα-Γείτονα 0 120 0 120
ΓΒ07 Robodudes Σύλλογος Ρομποτικής Ξάνθης «Robospecialists» 0 120 0 120
ΓΒ11 Dream Roboteam Εργαστήριο Ρομποτικής «ΡΟΔΙΩΝ μάθησις» 0 120 0 120
ΓΒ12 Mind Storms robotic & science academy 0 120 0 120
ΓΒ15 KalamataStorm02 Κέντρο Ρομποτικής και Προγραμματισμού Καλαμάτας 0 120 0 120
ΓΒ16 Roblexitors Databank 0 120 0 120
ΓΓ03 Digital masters 2 13ο Γυμνάσιο Λάρισας 0 120 0 120
ΓΓ06 BougaBots Εκπαιδευτήρια Μπουγά 0 120 0 120
ΓΓ10 Υδρόγειος Ρομποτική Υδρόγειος 0 120 0 120
ΓΓ16 Super_2Team ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 0 120 0 120
ΓΓ02 SRA 4 STEM Robotics Academy 0 120 0 120

Τελικός Regular Γυμνασίου

Κωδικός Ομάδας Όνομα Ομάδας Σχολείο που εκπροσωπεί 1ος Γύρος Δοκιμασίας βαθμοί 1ος Γύρος Δοκιμασίας Χρόνος (sec) 2ος Γύρος Δοκιμασίας βαθμοί 2ος Γύρος Δοκιμασίας Χρόνος (sec)
ΓΑ16 Πυθαγόρας Λεόντειο Λύκειο Νέας Σμύρνης 0 120 210 76
ΓΓ01 Teamwork Prime Εκπαιδευτική Ρομποτική Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών Πανεπιστημίου Πατρών 0 120 210 95
ΓΒ01 Teamwork Optimum Εκπαιδευτική Ρομποτική Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών Πανεπιστημίου Πατρών 0 120 190 103
ΓΑ10 Trinity Robotics Αρσάκεια Γυμνάσια Εκάλης 175 97 140 103
ΓΓ04 Wish I knew ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 160 48 165 65
ΓΑ18 Wally 2ο Γυμνάσιο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Ιωαννίνων 165 69 165 80
ΓΒ13 Γυμνάσιο Λεχαινών_1 Γυμνάσιο Λεχαινών 155 90 150 89
ΓΓ11 Optimistic 1ο Γυμνάσιο Πύργου 0 120 150 85
ΓΑ04 Robota KNK Ράλλειο Γυμνάσιο Θηλέων Πειραιά 90 120 140 56
ΓΓ17 ΟΜΑΔΑ2 Αρσάκεια Γυμνάσια 60 120 135 120
ΓΒ14 ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΡΟΔΟΥ Εκπαιδευτήρια Ρόδου Πυθαγόρας 45 120 135 120
ΓΑ05 Robo-Τριδυμούλες Κοινωνικό Κέντρο Χαλιορή 0 120 115 116
ΓΑ17 Robotica.gr Robotica.gr 110 120 0 120

Προημιτελικός Regular Λυκείου

Κωδικός Ομάδας Όνομα Ομάδας Σχολείο που εκπροσωπεί 1ος Γύρος Δοκιμασίας βαθμοί 1ος Γύρος Δοκιμασίας Χρόνος (sec) 2ος Γύρος Δοκιμασίας βαθμοί 2ος Γύρος Δοκιμασίας Χρόνος (sec)
ΛΑ03 E-T team ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 125 120 150 95.4
ΛΒ04 Smart Bricks 1ο ΓΕΛ Μεσσήνης & Κ.Ρ.Π. Καλαμάτας 110 120 80 120
ΛΑ04 Kalamata Storm s2 Κέντρο Ρομποτικής & Προγραμματισμού Καλαμάτας 105 110.8 105 111.8
ΛΒ16 GreenRobotics 1ο ΓΕΛ Σαλαμίνας 5 120 100 120
ΛΑ06 KickPans 2ο ΓΕΛ Θήβας 5 120 80 120
ΛΑ10 Kalamata Storm S4 4o ΕΠΑΛ Καλαμάτας & Κ.Ρ.Π. Καλαμάτας 80 120 5 120
ΛΒ01 E=v*(3^2) Ιωνίδειος Σχολή Πειραιά 45 120 80 120
ΛΑ05 Error 404 Ιωνίδειος Σχολή Πειραιά 35 120 55 120
ΛΑ07 ΒΑΠ Ζάννειο Πειραματικό Λύκειο Πειραιά 30 120 45 120
ΛΑ16 Οι Ρομποτέτοιοι Ακαδημία Ρομποτικής Πανεπιστημίου Μακεδονίας 10 120 45 120
ΛΑ13 Robotics ZEPAL 2o ΕΠΑΛ Αγρινίου 40 90 0 120
ΛΒ10 Teamwork Experience Εκπαιδευτική Ρομποτική Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών Πανεπιστημίου Πατρών 35 120 0 120
ΛΑ08 ΚαλλιΘεόι 7o ΓΕΛ Καλλιθέας 30 120 15 120
ΛΑ09 C_Experts Ράλλειο Λύκειο Θηλέων Πειραιά 15 120 0 120
ΛΒ02 PROJECT-X ΕΠΑΛ Σύρου 15 120 15 120
ΛΑ01 x-bots 360® Ιωνίδειος Σχολή Πειραιά 5 120 10 120
ΛΑ14 SoloTapraTsi Λύκειο Κολλεγίου Αθηνών 0 120 5 120
ΛΑ12 A.R.C. Ιωνίδειος Σχολή Πειραιά 0 120 0 120
ΛΒ03 C_Experts Ράλλειο Λύκειο Θηλέων Πειραιά        
ΛΒ05 Hot Wheels Ιωνίδειος Σχολή Πειραιά 0 120 0 120
ΛΒ14 DionBot Team 1ο ΕΠΑΛ Διονύσου 0 120 0 120

Τελικός Regular Λυκείου

Κωδικός Ομάδας Όνομα Ομάδας Σχολείο που εκπροσωπεί 1ος Γύρος Δοκιμασίας βαθμοί 1ος Γύρος Δοκιμασίας Χρόνος (sec) 2ος Γύρος Δοκιμασίας βαθμοί 2ος Γύρος Δοκιμασίας Χρόνος (sec)
ΛΑ03 E-T team ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ 0 120 150 120
ΛΑ04 Kalamata Storm s2 Κέντρο Ρομποτικής & Προγραμματισμού Καλαμάτας 120 107 55 120
ΛΑ10 Kalamata Storm S4 4o ΕΠΑΛ Καλαμάτας & Κ.Ρ.Π. Καλαμάτας 110 120 105 119,7
ΛΒ16 GreenRobotics 1ο ΓΕΛ Σαλαμίνας 110 120 20 120
ΛΑ16 Οι Ρομποτέτοιοι Ακαδημία Ρομποτικής Πανεπιστημίου Μακεδονίας 105 120 5 120
ΛΒ04 Smart Bricks 1ο ΓΕΛ Μεσσήνης & Κ.Ρ.Π. Καλαμάτας 90 120 85 120
ΛΑ07 ΒΑΠ Ζάννειο Πειραματικό Λύκειο Πειραιά 45 120 70 120
ΛΒ01 E=v*(3^2) Ιωνίδειος Σχολή Πειραιά 15 120 65 120
ΛΑ06 KickPans 2ο ΓΕΛ Θήβας 10 120 55 120
ΛΒ10 Teamwork Experience Εκπαιδευτική Ρομποτική Τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Τεχνολογίας Υπολογιστών Πανεπιστημίου Πατρών 10 120 50 120
ΛΑ05 Error 404 Ιωνίδειος Σχολή Πειραιά 40 120 20 120
ΛΑ13 Robotics ZEPAL 2o ΕΠΑΛ Αγρινίου

Κατηγορίες Open

ΘΕΣΗ ΚΩΔΙΚΟΣ Όνομα ομάδας Σχολείο που εκπροσωπεί
1 Δ 02 Robotakia i-Aquaponics Robotakia
2 Δ 13 TeamMates Δημοτικά Σχολεία Πατρών
3 Δ 16 Robo Agri (nio) culturists 17o Δημοτικό Αγρινίου
4 Δ 12 Sparks 44o Δημοτικό Πατρών
5 Δ 03 The RGY team Αρσάκεια Τοσίτσεια  Δημοτικά Σχολεία Εκάλης
6 Δ 01 Chocolate Robotic Power Γ’ Αρσάκειο-Τοσίτσειο Δημοτικό
ΘΕΣΗ ΚΩΔΙΚΟΣ Όνομα ομάδας Σχολείο που εκπροσωπεί
1 Γ 01 Αυτόνομο, Ρομποτικό σύστημα  Ενυδρειοπονίας με Απομακρυσμένη Πρόσβαση Σύλλογος Πανοράματος Γαλατσίου
2 Γ 04 LEGO MINDERS 1ο Γυμνάσιο Νέας Μάκρης
3 Γ 11 Robot Masters ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ
4 Γ 08 Cocktail Bros Κοινωνικό Κέντρο Χαλιορή
5 Γ 10 RoboNagers Πλαστικά Κρήτης
6 Γ 09 RoboCrawlers Databank
ΘΕΣΗ ΚΩΔΙΚΟΣ Όνομα ομάδας Σχολείο που εκπροσωπεί
1 Λ 09 Rest in PC’s Αμερικανικό Κολλέγιο Ελλάδος – Pierce
2 Λ 15 ΘΕΤΙΚΟ Ερμιόνη Φροντιστήριο Ερμιόνη
3 Λ 10 Minders Εκπαιδευτική Αναγέννηση
4 Λ 05 AgriTech St’ Catherine’s
5 Λ 11 FARMBOT CREATORS ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΟΜΑΔΑ
6 Λ 04 Intelligent Vertical Hydroponic Farm (IVHF) Λύκειο Κολλεγίου Αθηνών

Πιλοτικές κατηγορίες WeDo

Κωδικός Ομάδας Όνομα Ομάδας Σχολείο που εκπροσωπεί 1ος Γύρος Δοκιμασίας βαθμοί 1ος Γύρος Δοκιμασίας Χρόνος (sec) 2ος Γύρος Δοκιμασίας βαθμοί 2ος Γύρος Δοκιμασίας Χρόνος (sec)
RW26 RoboEinsteins 3o Δημοτικό Ηρακλείου Αττικής 120 65 90 120
RW25 Smarty Girls 3o Δημοτικό Ηρακλείου Αττικής 40 120 115 80
RW04 FastLearners FastLearners Νέας Μάκρης 90 120 100 120
RW11 GorgoRobots 1ο Δημοτικό Γοργοποτάμου 80 112 60 115
RW21 The blue hackers 4ο Δημοτικό Κερατέας 70 120 40 120
RW07 FRUIT-BOTS ROBOTIC & SCIENCE ACADEMY 0 120 60 104
RW20 Οι Σωματοφύλακες του 6ου 6ο Δημοτικό Αχαρνών 60 120 60 120
RW08 Fruit Hunters 142ο Δημοτικό Αθηνών 50 105 0 120
RW28 Spare parts Δημοτικό Εκάλης 50 120 30 120
RW15 Άσημο Ρομποτάκι 7ο Δημοτικό Παλαιού Φαλήρου 40 120 45 120
RW05 Keratea Team 4ο Δημοτικό Κερατέας 30 120 40 84
RW19 Real Robotics 6o Δημοτικό Αχαρνών 0 120 40 120
RW22 Robo-citizens Κέντρο εκπαιδευτικής ρομποτικής Robocity 40 120 40 120
RW30 Foodies 142ο Δημοτικό Αθηνών 30 120 0 120
RW06 FOOD COLLECTORS ROBOTIC & SCIENCE ACADEMY 0 120 0 120
RW09 FOODBOTS ROBOTIC & SCIENCE ACADEMY 0 120 0 120
RW27 Robo-genius Κέντρο εκπαιδευτικής ρομποτικής ROBOCITY 0 120 0 120
RW29 Μπαλαδόροι 9ο Δημοτικό Ηλιούπολης 0 120 0 120
ΘΕΣΗ ΚΩΔΙΚΟΣ Όνομα ομάδας Σχολείο που εκπροσωπεί
1 W04 RoboGarden 1ο Δημοτικό Ραφήνας
2 W01 Ρομποσυλλέκτης φρούτων 4ο Δημοτικό Ραφήνας
3 W02 Aquaponics 1ο Δημοτικό Ραφήνας
4 W05 ΥΔΡΟ-ROBOTS Robotic & Science Academy
5 W09 E1 7ο Δημοτικό Καματερού

WRO Football

ΘΕΣΗ Κωδικός Ομάδας Όνομα ομάδας Όνομα Προπονητή Συνολικός Αριθμός Γκολ ΒΑΘΜΟΙ
1 FB 10 bitbot5 Φίλος Λεωνίδας 40 15
2 FB 11 bitbot6 Κωνσταντάκη Λαμπρινή 34 11
3 FB 01 BaZuccas Πανταζίδης Αλέξανδρος 27 9
4 FB 06 RoboHawks Μπαλαφούτης Αθανάσιος 18 6
5 FB 09 bitbot4 Φίλος Λεωνίδας 26 6
6 FB 04 Teamwork Vision Βοβός Ανέστης 11 5
7 FB 02 Robots FC Κουτσίκου Πολυξένη 11 3
8 FB 13 World Party Μπαράς Γιάννης 3 3
9 FB 03 ΚΕΝΤΡΟΝrobokids Τσουπλάκης Στάθης 5 0
10 FB 08 Bouga Juniors Χριστάκης Γιώργος 3 0
11 FB 12 Los MessAngeles Stars Μπαράς Γιάννης 2 0
12 FB 05 Teamwork Unity Βοβός Ανέστης 0 0
13 FB 07 Gladiators Μπαλαφούτης Αθανάσιος

Advanced Robotics Challenge

ΘΕΣΗ Κωδικός Ομάδας Όνομα ομάδας Πανεπιστήμιο που εκπροσωπεί
1 ARC 01 Hyperion Robotics Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας
2 ARC 04 Robotics Academy Team Πανεπιστήμιο Μακεδονίας
3 ARC 02 Hyperion Robotics 2.0 Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας
4 ARC 08 UOP_ROBOTICS Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου τμήμα πληροφορικής
5 ARC 09 TechnoTalos Τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής Δυτικής Ελλάδας